MİNİKLER, KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLADI

-MİNİKLER, ŞEHİTLERİ RAHMETLE ANDI

Şehitkamil Belediyesine bağlı hizmet veren Gazikent Aile Merkezinde eğitim gören anasınıfı öğrencileri, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı. Minikler, vatan için canlarını hiçe sayan şehitleri ve gazileri de unutmadı.

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü Şehitkamil ilçesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gazikent Aile Merkezi’nde eğitim gören anasınıfı öğrencileri, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü düzenledikleri etkinlikle kutladı. Anasınıfı öğrencileri, gerçekleştirdikleri etkinlikte; şiir okudu, şarkı söyledi, dans etti ve bayrak gösterisi yaptı. Minikler, vatan ve millet uğrunda canlarını hiçe sayan 6 bin 317 şehidi ve on binlerce gaziyi de dua ile andı. Öğrencilerin gerçekleştirdiği program büyük beğeni topladı.

ŞEHİTLERİMİZİ ÖĞRENCİLERİMİZLE ANMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM

Gazikent Aile Merkezi Anasınıfı Öğretmeni Gülizar Özbey, düzenlenen kutlama programına ilişkin bilgi verdi. Minik öğrencilere kurtuluş bilincini aşılamak amacıyla etkinlik düzenlediklerini kaydeden Özbey, “Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü öğrencilerimizle birlikte kutladık. Şehitlerimizi rahmetle ve duayla andık. Çocuklara kurtuluş bilincini aşılamak için bu programı hazırladık. Öğrencilerimiz, şehitler anısına saygı duruşunda bulundu. Öğrencilerimiz; dualar ve şiirler okudu, dans ve bayrak gösterisi yaptı. Bu şekilde hem şehitlerimizi anmış olduk hem de Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladık. Gaziantep’in kurtuluşu için mücadele eden şehitlerimizi, öğrencilerimizle birlikte saygıyla anmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

GÖSTERİ ÇOK GÜZELDİ

Çocuklarının gösterilerini ilgiyle takip eden öğrenci velileri, sağlanan imkanların memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Öğrenci velisi Ayşegül Doğan, “Çocuklarım 3 yıldır Şehitkamil Belediyemizin Gazikent Aile Merkezinden faydalanıyor. İki yıl kızım için, bu yıl da oğlum için buraya geliyorum. Bugünkü gösteri çok güzeldi. Gaziantep’imizin kurtuluşunu çocuklarımız gösterileriyle anlattı. Çocuklarımız öğretmenleri işliğinde çok güzel bir biçimde hazırlanmış” ifadelerini kullandı.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir