İyi ki doğdunuz çocuklar

Üye sayısı kısa sürede 3 bini bulan Bornova Belediyesi Çocuk Kulübü’nde doğum günü heyecanı yaşandı. Aralık Ayı’nda doğan çocukların bu özel günü, düzenlenen parti ile kutlandı. Doğum günü pastasının hep birlikte kesildiği organizasyonda, “Mutluluk Ormanı” adlı tiyatro oyunu da sahnelendi.

7-14 yaş arasındaki çocukların tiyatrodan sinemaya, spordan sanata çeşitli etkinliklerle eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmeleri için kurulan Bornova Belediyesi Çocuk Kulübü’nde doğum günü heyecanı yaşandı. Aralık ayında doğan kulüp üyesi 72 çocuğun doğum günü, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen parti ile kutlandı. Anne ve babalarının da eşlik ettiği çocuklar, kendileri için hazırlanan özel pastayı hep birlikte kesti.

Doğum günü partisinde sadece eğlence yoktu. Sıcakkan Sanat Çocuk Tiyatrosu, Çocuk Kulübü üyeleri için “Mutluluk Ormanı” adlı oyunu sahneledi. Ağaçları keserek şatosunu büyütmek isteyen bir Kral’ın hikayesinin anlatıldığı oyun ilgiyle izlendi. Yüz boyama etkinliğine de katılan minikler, Sünger Bob ile eğlendi, gönüllerince dans etti.

Çocuk Dünyası ve Çocuk Köyü gibi Türkiye’ye örnek olacak projeleri kısa süre içerisinde hayata geçireceklerini hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Olgun Atila, “Çocuklar bizim geleceğimiz, herşeyimiz. Geleceğe yaşanabilir bir kent bırakmak için çalışırken, Çocuk Kulübümüz aracılığıyla miniklerimizin keyifle zaman geçirmeleri için aynı zamanda eğitici de olan çeşitli aktiviteler düzenliyoruz” diye konuştu.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir