Turizm öğrencileri Başkan Özaltun’la turizm üzerine röportaj yaptı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi öğrencileri,makamında ziyaret ettikleri Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’la Beyşehir yöresinin turizmi üzerine röportaj yaptı.

Başkan Özaltun, üniversite öğrencileri Ayşen Koç ile Elife Yılmaz’ın turizm konularında yönelttiği soruları cevaplandırdı. Beyşehir’in kültür, tarih ve turizm yönünden çok geniş ve zengin potansiyeli olan bir ilçe olduğunu anlatan Özaltun, ilçenin bugüne kadar turizme kazandırılamaması konusunda yaşanılan yasal mevzuatlar ve bürokratik engellerden söz etti. Dönemlerinde bunları aşabilmek için bakanlıklar ve ilgili kurumlar nezdinde yoğun bir gayret gösterdiklerini vurgulayan Özaltun, ilçenin turizme kazandırılmasını herkes gibi kendilerinin de çok arzu ettiğini, zaman içerisinde özellikle Beyşehir Gölü Uzun Devreli Gelişim Planı’nın onaylanmasının ardından yaşanılan bu sıkıntılı süreci atlatacaklarına inandığını kaydetti.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir