Beyşehir’de yaprak temizliği mesaisi sürüyor

Beyşehir ilçesinde, kış mevsimine girilmesinin ardından yaprak temizliği çalışmaları hız kazandı.

Beyşehir Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde yürüttüğü genel temizlik ve sararan yaprakların toplanması çalışmalarına Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de destek veriyor.

Hava sıcaklıklarının özellikle gece yarısından itibaren eksi derecelere düşmesinin ardından ağaç dallarından dökülmesi hızlanan yaprakların kentteki altyapıda aksaklıklara yol açmaması için harekete geçen ekipler çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Ekipler, ilçe merkezindeki cadde ve meydanlarda, orta refüjde biriken yaprakların yağmur suyu tahliye kanallarını tıkamaması için gün boyu temizlik yapıyor. Izgaraların ağızlarında biriken yaprakların, kağıt ve naylonun, inşaat topraklarının ve benzeri tıkanıklığa sebep olabilecek malzemelerin temizliğini yaptıklarını ifade eden yetkililer, özellikle yağmur yağışı sonrasında oluşan su birikintilerini ve tıkanmaları önlemek için yağmur suyu ızgaralarında gerçekleştirilen temizlik çalışmalarının büyük önem kazandığını kaydetti.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir