SPOR DÜNYASININ ÖNEMLİ İSİMLERİ MERSİN’DE AĞIRLANDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından belirli aralıklarla düzenlenen ‘Sporun Mutfağındakiler Paneli’ kapsamında, spor dünyasının önemli isimleri Mersin’de öğrenciler ile bir araya geldi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen panelde, hem 3. Uluslararası Mersin Maratonu’nun öğrencilere tanıtımı yapıldı, hem de spor dünyası hakkında bilinmeyenler ve merak edilenler konuşuldu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel de spor dünyasının önemli isimlerini dinleyenler arasında yer aldı.

TRT Spor Yorumcusu Cevdet Ünüvar’ın sunumuyla gerçekleştirilen ‘Sporun Mutfağındakiler Paneli’nde, maraton dalında Türk atletizminin en önemli isimlerinden birisi olan, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF)  Başkanlığı da yapmış eski milli atlet Mehmet Terzi ile Türk millî takımının eski futbolcularından ve Beşiktaş’ın unutulmaz forvet oyuncusu Ali Gültiken, CNN Türk Spor Spikeri Emre Tilev,  CNN Türk Yayın Müdürü Cem Yılmaz,  DHA ve GS Spor Muhabirliği yapan Serhat Türk ile Mersin Üniversitesi Basketbol Takımı Başkanı, Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Yıldırım öğrenciler ile bir araya gelerek, deneyimlerini paylaştı.

Panelde öğrenciler maratona davet edildi

Düzenlenen panelde, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Mersin Maratonu’nda öğrencilerin de koşması için çağrı yapıldı. Maratonda gençleri de görmek istediklerini belirten spor dünyasının önemli isimleri, öğrencileri maratonda koşmaya davet etti.

Maraton dalında Türk atletizminin en önemli isimlerinden birisi olan eski milli atlet Mehmet Terzi, kazanmış olduğu şampiyonlukları, aldığı ödülleri ve tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. Biyografisinin yer aldığı sunumu öğrencilere izleten Terzi, atletizm yaşamı hakkında da bilgiler verdi. Mersin’deki anılarından ve Türkiye’de spora olan eğilimden bahseden CNN Türk Yayın Müdürü Cem Yılmaz ise, 50 bine yakın kişinin koşması beklenen 3. Uluslararası Mersin Maratonu’na öğrencileri davet etti.

Türk millî takımı ve Beşiktaş’ın eski oyuncusu Ali Gültiken de katılımcılar ile futbol deneyimlerini paylaştı ve salonu dolduran öğrencilere hep bir ağızdan Mersi İdman Yurdu için slogan attırdı.

Emre Tilev, salonda futbol maçı sundu

CNN Türk Spor Spikeri ve CNN Türk ekranlarında “Spor Masası” ve “Spor Toplantısı” isimli yayınlarda görev alan Emre Tilev, modern futbolun tarihinden bahsederek, futbol anılarını öğrencilerle paylaştı. Futbol ve yayıncılık hakkında öğrencilere bilgi veren Tilev, muhabirlik yaparken edindiği deneyimlerini aktardı. Öğrencilere panelde canlı olarak futbol maçı anlatan Emre Tilev’in sunumu sayesinde, panel renkli görüntülere sahne oldu.

Futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Sporun Mutfağındakiler Paneli’nde ayrıca, Mersin Büyükşehir Belediyesi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Okullar Arası Futbol Turnuvası’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Düzenlenen Okullar Arası Futbol Turnuvası’nda birinci olan Çankaya Ortaokulu, birincilik kupasını Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’in elinden aldı. Turnuvada ikinci olan Mehmet Dağlı Ortaokulu, üçüncü olan 75. Yıl Ortaokulu ve dördüncü olan Adnan Özçelik Ortaokulu da ödüllerine kavuştu.

Panelin ardından soru-cevap kısmına geçildi ve panelistler, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Düzenlenen panelin ardından, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökbel de spor dünyasının önemli isimlerine organizasyona katıldıkları için çiçek ve hediye verdi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir