İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM FUARI SONA ERDİ

Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi, Gemlik İşkur, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası ve Gemlik Ticaret Borsası işbirliği ile ve 45 firmanın katıldığı, Gemlik İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması sona erdi. Ülke genelinde ilk kez bir ilçe de gerçekleştirilen “İş Sizi Çağırıyor” sloganıyla yola çıkan ve iki gün boyunca devam eden, Gemlik İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşmasının son gününe de vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İnsan Kaynakları ve İstihdam buluşmasında özel eğitim programları ile iş gücünü, arz ve talep eden kişileri iş piyasası hakkında bilgilendirirken, istihdama girişlerini kolaylaştırmak ve çalışma hayatında başarı basamaklarını tırmanabilme konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmeti vererek, nitelikli iş gücü temininde katılımcılara büyük ölçüde katkı sağladı. Gemlik’te ilk defa düzenlenen İnsan Kaynakları ve İstihdam fuarı, işletmelerin kısa orta ve uzun vadede ihtiyaç duyduğu işgücü açığının giderilmesinde de önemli rol oynadı.

Fuar kapsamında, Yalova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Şenay Yürür, Doğan Tv Sosyal Medya Yöneticisi Eren Caner, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran ve Faurecia Politeks Bodrolama Müdürü Gaye Cura seminerleri ile fuara destek verdi.

İki gün süren, Bursa ve civar ilçelerden binlerce vatandaşın akın ettiği İstihdam fuarının son gününde, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İşkur Müdürü Ünver Ünver, stantları tek tek gezerek katılımcı firmalara plaketlerini takdim etti.

Stant açan firma yetkilileri de, vatandaşların fuara gösterdiği ilgi ve alakadan duydukları memnuniyetleri dile getirerek, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Her anlamda eksiksiz bir organizasyon olduğunu ifade eden işverenler, fuarın tekrarlanması halinde yeniden stantlarda ki yerlerini alacaklarını da ifade ettiler.

 

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir