BALLIÖZ’DE MENFEZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Defne Belediyesi, Ballıöz Mahallesi’nde yapımına başladığı Kutu Menfez çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ballıöz Mahallesi’nde yapımını sürdürdükleri Kutu Menfez çalışmaları ile iki yolun birbirine bağlanarak yaya ve araçların kullanabileceği bir köprü oluşturmayı ve yoğun yağışlarda yaşanabilecek dere taşkınlarının önüne geçmeyi hedeflediklerini belirttiler.

Ballıöz Mahallesi’nde yer alan ve kış aylarında yaşanan yoğun yağışlarda taşmaların meydana geldiği derenin üzerinde, 60 metrekarelik bir alanda inşa edilen Kutu Menfez, hem olası taşkınlara engel oluşturacak; hem de yaya ve araçlar için köprü görevi görecek.

Çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını duyuran ekipler, yapılan çalışmalar ile ulaşımda çekilen zorlukların giderileceği bilgisini verdiler.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir