Meram Kadın Meclisi’nden giysi bağış kampanyası Kadın Meclisi köprü oluyor

“Sizin fazlanız başkasının ihtiyacı olabilir”

 

Meram Kadın Meclisi, giysi bağışı kampanyası ile ‘vermek, infak etmek’ isteyenle ihtiyaç sahibi olan arasında güvenilir bir köprü olmayı hedefliyor.

 

Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen dikkat çeken projelere imza atan Meram Kadın Meclisi, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda giysi bağışı kampanyası başlattı.

“GÜVENİLİR BİR KÖPRÜ OLUYORUZ”

Kampanyanın amacını, “Vermek, infak etmek isteyenle ihtiyaç sahibi olan arasında güvenilir bir köprü olmak” olarak özetleyen Meram Kadın Meclisi Başkanı Feray Civcik, “Bize gelen talepler arasında bütçeleri doğrultusunda manto, ayakkabı, kaban vs. giysi desteğinde bulunmak isteyen hemşehrilerimiz ve gardıroplarında çok az giyilmiş hatta etiketleriyle duran giyilmemiş kıyafetleri olduğunu ifade eden hanımlarımız vardı. Biz de bu talepler artınca Kadın Meclisi olarak harekete geçtik ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzle birlikte bu kampanyaya başladık” diye konuştu.

GİYSİLER 3 AYRI MERKEZDE TOPLANIYOR

Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde yıllardır hizmet veren gıda bankası bulunduğunu hatırlatan Civcik, “Gıda bankasından hizmet alan kardeşlerimiz hakkında tahkikat yapılan yani gerçekten ihtiyaç sahipleri olan binlerce kardeşlerimiz var. Bir ay içinde yapılan programla dönüşümlü olarak buraya gıda desteklerini almak için geliyorlar. Giysilerini de ihtiyaçları doğrultusunda kendileri seçerek alabilecekler. Giysilerin toplanmasında kolaylık olması için üç bölge belirledik: Altuncan Hatun Aile Yaşam Merkezi, Rabia Spor Merkezi ve Bacıyan-ı Meram Kadın Üretim Kooperatifi” dedi.

İkinci el eşya desteğinin uzun zamandır Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce sürdürüldüğüne de dikkat çeken Kadın Meclisi Başkanı Civcik, “Biz bu kampanyayla tekrar duyurmak istedik. Ancak eşya desteği noktasında getirecekleri herhangi bir merkezimiz yok.  327 05 06 numaralı telefonu arayacaklar ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz vasıtasıyla bu eşyaları evlerinden alınacak. Kampanyamıza katılanlara şimdiden teşekkür ediyoruz,  Allah yardımlarını kabul etsin” diye konuştu.

 

FADİME AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir