DİN KONGRESİ

Rektörümüz “Uluslararası Yüksek Din Öğretimi Kongresi”nde

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Ensar Vakfı iş birliğinde “Uluslararası Yüksek Din Öğretimi Kongresi” düzenlendi.

Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirilen Uluslararası Yüksek Din Öğretimi Kongresi”ne; Başbakan Yardımcısı Bekir BOZDAĞ, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk DİLBEROĞLU ve çok sayıda davetli katıldı.

Kongrede, yurtiçi ve yurtdışından birçok akademisyen 20’ye yakın oturumda sunum gerçekleştirirken, İslam Dünyası’nda, Avrupa‘da ve Türkiye’de, İslam temelli olarak çalışan, yüksek din öğretimi yapan kurumların tecrübeleri paylaşıldı.

Uluslararası Yüksek Din Öğretimi Kongresi”ne katılan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN da oturumları yakından izlerken, oturum aralarında kongrede konuşmacı olarak yer alan bilim insanlarıyla sohbet etti.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir