DEFNE BELEDİYESİ’NE “BAŞARI ÖDÜLÜ”

Defne Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği “Tarihi Kentler Birliği Tarihi-Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nda ‘Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Tarihi kentler Birliği’nce düzenlenen; ülkemizin doğal, tarihsel, kültürel mirasının korunması, özgün kimliğinin yaşatılması yönünde, her geçen yıl niteliksel anlamda yükseliş gösteren başarılı çalışmaların ödüllendirildiği, sergi ve yayınlarla kalıcılığı sağlanan “Tarihi Kentler Birliği Tarihi-Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”na ‘Hidro Park Projesi’ ile katılan Defne Belediyesi, Başarı Ödülü kazanan belediyeler arasına girmeyi başardı.

 

Antalya Uluslararası YAPEX Fuarında gerçekleşen Ödül Töreninde Defne Belediyesi; yaşanan sosyal ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle turistik açıdan cazibesini yitirerek çöküntü alanına dönüşen ve kamuoyundan gelen talep ve şikayetlerin değerlendirilmesi ile Koruma Kurulunun onayıyla yeniden düzenlediği ‘Defne’nin Tacı Hidro Park Projesi’ ile Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde; ‘Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir