Biga Belediyesi’nde kiosk kolaylığı

Ön ödemeli su sayaçları için avans yükleme kiosku, Belediye Hizmet Binası girişinde Bigalıların kullanımı için hazırlandı.

Tatil günlerinde ve mesai saatleri dışında su yükleme ihtiyacı duyanların mağdur olmaması için hazırlanan bu proje ile birlikte, Baylan akıllı sayaç abonelerine 24 saat hizmet verecek kiosk cihazı ile tüm aboneler; abone kartlarına 5 ton avans su yüklemesi yapılabilecek.

Su abonelerinin kartına ilk tahsilata kadar sadece bir defaya mahsus olmak üzere avans kredi yüklenebilirken, avans alınan su bedeli ödendikten sonra, aboneler gelecek dönemlere ilişkin yeniden avans kullanma hakkını elde edebilecek. Kioskları kullanmak isteyenlerin kartlarını makineye takmaları ve dokunmatik ekran üzerinde “yükle” butonuna basmaları yeterli olacak. Böylelikle avans su miktarı karta yüklenmiş olacak.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir