Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikal etmesinin 79. Yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Altınözü 79 yıl önce ebediyete uğurladığı kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Altınözü Tacettin Sürmeli parkında başlayan törenlere yoğun kalabalık damga vurdu.
Atatürk anıtında düzenlenen törene Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Garnizon Komutanı, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Sürü, İlçe Jandarma Komutanı Jnd. Yzb. Abdi Üçkuyu, İlçe Emniyet Amiri Harun Kırca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, İlçe Müftüsü Abdussemed Pat, AK Parti Altınözü İlçe Başkanı Yusuf Bulanık, kurum müdürleri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Altınözü Kaymakamlığı, Altınözü Belediyesi ve Garnizon Komutanlığı çelenklerinin bırakılmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla buradaki tören sona erdi. Törende 2 dakika boyunca çalan sirenlerle birlikte Altınözü ilçesinde hayat 2 dakikalığına durdu. Yoldan geçen araçlar ve vatandaşlar da saygı duruşuna ve İstiklal Marşı’na eşlik etti. Vatandaşların Ata’sını andığı görüntüler törenlere damga vurdu.
TÜRKMENOĞLU: ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI ANIYORUM
Anma törenleri Altınözü Anadolu Lisesi Konferans salonundaki yoğun katılımlı programla devam etti. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma töreninin açılış konuşmasını Altınözü Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Türkmenoğlu yaptı. Türkmenoğlu konuşmasında, “Bugün, ‘Cumhuriyeti ben kurdum, yaşatacak olanlar sizlersiniz” diyen, Cumhuriyetimizi kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. Yıldönümünde minnet, şükran ve özlemle anıyoruz. Bize düşen görev, Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı eserlere sahip çıkmaktır. Dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına Allahtan rahmet diliyor, saygılarımı sunuyorum” dedi. Daha sonra Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili slayt gösterisi katılımcılara izletildi. Daha sonra öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine dair şiirler okundu. Şiirlerin okunmasının ardından Altınözü Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Onur Çatalbaş yönetimindeki okul korosu hazırladığı eserleri seslendirdi. Oratoryo gösterisinin ardından program sona erdi.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir