ÖZYİĞİT: KKTC EBEDİYEN YAŞAYACAKTIR

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, dünya var oldukça ebediyete kadar yaşatacaktır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin il Başkanı Abdullah Özyiğit, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 34. Yıldönümünü kutladı. 15 Kasım 1983 yılında kurulan ve bağımsızlığını ilan eden yavru vatanın çok acı dönemler geçirerek, Anavatan Türkiye’de Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde yüce Türk ulusunun yürüttüğü milli mücadeleyi yakından izlediğini ve KKTC’nin her fırsatta Mustafa Kemal’e olan hayranlığını ve Milli Mücadelede Türk Ulusunun yanında olduğunu belirten Başkan Özyiğit, “Atatürk’ün Türkiye’de yaptığı devrimleri adım adım izleyen Kıbrıs Türkleri her vesile ile Türklüklerini ortaya koymuş ve Atatürk’e olan bağlılıklarını çeşitli şekilde ifade etmişlerdir. Anavatanına ve Atatürkçülüğe son derece bağlı olan Kıbrıs Türkleri çok acı ve yalnız dönemler geçirmiş, inanmış, direnmiş ve Anavatanına ve Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığının neticesini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini 15 Kasım 1983 günü ilan etmiştir. Geçmişten bugüne değin hiç kesintisiz süren bu karşılıklı ilişki ve bağlılık gelecekte de Kıbrıs Halkının en büyük güvencesi olacaktır. Bu vesile ile Kıbrıs’ın unutulmaz liderlerinden Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ı ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, KKTC’nin 34. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum” dedi. 15.11.2017

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir