HATAY’IN ALTINÖZÜ İLÇESİ’NE TARIMA DAYALI İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (TDİOSB) YAPILIYOR

Altınözü İlçesi Enek Mahallesinde yapılacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin yakın zamanda temelinin atılacağını belirten Altınözü İlçe Belediye Başkanı Sarı, konuşmasında şunlara yer verdi : “İlimiz ve ilçemizde güçlü bir tarım sektörü var ancak hayvancılık sektörü istenilen düzeyde değil. Hayvancılık sektörü tarım sektörünün içerisinde ağır sanayi diyebileceğimiz bir önem ve ağırlığa sahip. Enek Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’nde Organize Süt  bölgesinin özelde Enek ve Altınözü genelde ise ilimizin tarım sektörüne, gayrisafi milli hasılaya önemli katkısı olacağını ve bu alanda önemli bir boşluğu  dolduracağına eminim”dedi.

OSB(Organize Sanayi Bölgesi) ’lerinin bulundukları bölgelerin can damarı olduğunu ifade eden Sarı, gelinen aşamada katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Sarı ; “Yapılacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin ilçeye hayırlı olmasını şimdiden temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir