Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı: YETKİLİ MERCİİ SOSYAL MEDYA DEĞİL, BELEDİYEMİZDİR

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, sorumsuz basın yayın organlarında yapılan algı operasyonuna cevap verdi.72 yıldır ihmal edilen Altınözü’ne, halkın özlediği ve hasret kaldığı hizmetleri getiren Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın kaliteli yollarda güvenle yolculuk yapabilmesi için yapımına başladığımız ilçemizin yüz akı projesi olacak Altınözü Merkez caddesinin beton asfaltlama işlemleri öncesinde Fatikli Mahallemizde bulunan ve genişleteceğimiz yolda kalan tarihi çınar ağacı görevlilerimizce özenle yerinden sökülerek uygun bir mekana taşınmıştır. Ekiplerimiz, ağacın daha uygun bir mekana taşınması için tüm resmi yazışmaları yapmış ve izinleri almış, ardından tarihi ağacımızın bakımları yapılmış, bu ağacın daha uzun süre yaşaması için seferber olmuştur. Vatandaşlarımızın ağaç konusundaki hassasiyetinin farkındayız. İlçemiz zeytin ağacı başta olmak üzere milyonlarca ağacın yetiştirildiği bir ilçedir. Bu özelliği ile de gurur kaynağıdır. Tarihe sahip çıkmak, ağacı olduğu yerde çürümeye bırakmak değil, bakımını yaparak daha uygun koşullara kavuşturmaktır.

VATANDAŞLARIMIZ YAPTIĞIMIZ İCRAATLARIN FARKINDADIR

Vatandaşlarımız daha önceki icraatlarımızın da farkındadır. Hükümetimiz çiftçilere fidan desteği sağlanması başta olmak üzere ülkemizdeki ağaç varlığının arttırılması için tüm imkanları seferber etmiştir. Bizler de yeşili korumak ve artırmak adına üzerimize düşeni yapıyoruz. 2014 yılında kim olduklarını bildiğimiz dış destekli odakların yardımıyla ülke çapında yaygınlaşan malum kalkışmalara benzer bir durumun ilçemizde oluşmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu amacı güdenlerin benzer zihniyetler olduğunu vurguluyoruz. Vatandaşlarımız hassasiyetimizin bilincinde olsunlar ve amacı huzur kaçırma olan malum şahısların oyunlarına alet olmasınlar. Biz Altınözü Belediyesi olarak, Hadis-i Şerif’te de buyrulduğu üzere, “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” düsturuna göre hareket ediyor, ağacın korunması gerektiğini iyi biliyoruz. Bundan sonra da bu tür spekülasyonlara karşı yetkili merciinin sosyal medya ortamları değil, Altınözü Belediyesi olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyor, tüm vatandaşlarımızı sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir