AK PARTİ GENEL MERKEZ YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCISI ALAADDİN VAROL, ANTAKYA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere şehrimize gelen AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’yi ziyaret etti.

Başkan Kimyeci, beraberinde Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri ile birlikte, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol’u, belediye önünde karşılayarak çiçek takdim etti.

Başkan Kimyeci’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Belediye Meclis Üyeleri, Parti Teşkilat Üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri yer aldı.

Başkan Kimyeci, ziyarette teknik ve sosyal belediyecilik alanında Antakya Belediyesi’nce yapılan hizmetler ve faaliyetlerle ilgili AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol’a bilgi sundu.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol, yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi; “2019 seçimleri Hatay için de Türkiye için de çok önemli. Hatay için önemi; AK parti olarak 15 ilçenin 11’inde iktidarız ancak Büyükşehir’de iktidar değiliz. Büyükşehir’i almamız lazım. Ülkemiz açısından önemi; Cumhuriyet kurulduğu süreden bu yana ilk defa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi uygulanacak. Bundan önce hedef tek başına iktidara gelmekti. AK Parti olarak 2002’de % 34 oy aldık, daha sonra % 42 oy aldık, % 47 aldık, son olarak % 49.50 aldık tek başına iktidara geldik. Bundan sonra ise % 50+1 oy alınmazsa iktidar olma ihtimali olmayacak. Allah’ın izniyle 2019 seçimlerinde % 50+1 oy alacağız. Bizim hedefimiz bu oy oranını hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde hem de belediye seçimlerinde almak. İnşallah bu seçimlerde biraz daha sağlam çalışarak, daha kapsamlı çalışmalar yaparak % 50+1 oy oranını kazanacağımıza inanıyorum. Bir belediye başkanındaki başarı % 25 hizmet, % 75 insan ilişkileridir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi bizim görevimiz, insanlarla iletişimimizi iyi tutarak, mütevazı olmaktır. Bugün burada bizleri en güzel şekilde misafir eden Antakya Belediye Başkanımıza, Meclis üyelerimize, parti teşkilatı üyelerimize, kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum. ”

Başkan Kimyeci, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol’a ilimize teşriflerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Başkan Kimyeci, ziyaretin ardından AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol’a ‘Çağlar İçinde Antakya’ kitabı ve yöresel ürünlerin yer aldığı hediye takdim etti.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir