Ayancık MYO Öğrencileri, KOSGEB Girişimcilik Hibelerinden Yararlanabilecek

DCIM100MEDIA

Ayancık Meslek Yüksekokulu ile KOSGEB arasında gerçekleştirilen işbirliği protokolü kapsamında, “Girişimcilik” dersleri alan Ayancık MYO öğrencileri, KOSGEB’in hibe ve kredilerinden yararlanabilme olanağı bulacak.

Ayancık Meslek Yüksekokulumuz Bilgisayar Programcılığı, Elektronik Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Lojistik, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programları 2. Sınıf öğrencilerine eğitimi verilen “Girişimcilik I ve Girişimcilik II” dersleri, KOSGEB tarafından Girişimcilik Destek Programı Uygulama Esasları kapsamında 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için uygun bulundu.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde başarılı olan öğrencilerimize “Katılım Belgesi” verilecek olup, öğrencilerimiz girişimci olmak istediklerinde KOSGEB’in hibe ve kredilerinden yararlanabilme olanağı bulacaklar.

Ayrıca öğrencilerimiz, kuracakları işletme için hazırlayacakları iş planı ile KOSGEB Hizmet Merkezlerindeki, “Yeni Girişimci Destek Programlarına” herhangi bir ek eğitim almadan başvuru yapabilecekler.

 

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir