ULU ÖNDER ATATÜRK, VEFATININ 79.YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Ölümünün 79.Yıldönümü münasebeti ile hazırlanan Anma Programı Atatürk Parkında; Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN, Belediye Başkanı Adnan VURUCU,  Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşların temsilcileri, Okul Müdürleri, Vatandaşlar ile bir grup öğrencinin katılımı ile saat 09:00’da Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması ile başladı. Saat 09.05’te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrakların yarıya indirilmesi ile Anıt alanındaki program tamamlandı. 

Atatürk’ü Anma programına saat 09.30’da Bahçeşehir Koleji konferans salonunda devam edildi. Program, Kolej Müdürü Mustafa UÇAN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, öğrencilerin hazırlamış olduğu “Çocukların Atatürk’e Olan Özlemi” draması, Atatürk Oratoryosu, günün anlam ve önemine binaen ilçe genelinde okullar arası düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam ederek okul öğrencilerinden oluşan Koronun, Müzik Öğretmeni Burcu ZELLUH yönetiminde Ataya Ağıt, Selanik Türküsü, Bülbülüm Altın Kafeste, Drama ile Memleketim türküsünü seslendirmesi ve son olarak Atatürk’ü Anma haftası münasebetiyle okul öğrencilerince hazırlanan resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi. 

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir