BUDO KAİDO KARATE KUŞAK TÖRENİ KIRIKHAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlçemizdeki gençleri sportif faaliyetlerin içine katma ve gençlerimizin boş zamanlarını spora ayırmalarını sağlamak adına başlatılan çabalar sonuç vermeye devam ediyor.

Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un üstün çabalarıyla başlattığı spor hamleleri ilçemizde her geçen gün artarak devam ederken, sporun merkezi konumuna gelen Kırıkhan Belediye Spor Kulübünün Budo Kaido Karete dalındaki eğitimini tamamlayarak bir üst kuşağa geçmelerini sağlayan kuşak töreni; İlçe Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Daire müdürleri ve Milli Takımlar Antrönörü Ali Çeltik Hoca ile sporcu ailelerinin katılımıyla Şehit Gülşah Güler Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.

7 den 70’e herkesi sporun içine katmak amacıyla kurulan Kırıkhan Belediyespor kulübü sporcularının çalışmalarını bir üst dereceye çıkması sebebiyle düzenlenen kuşak bağlama töreninde sporculara sertifikaları Kırıkhan kaymakamı Mustafa Erkayıran tarafından verildi.

Kaymakam Erkayıran’ın 60 yaşından sonra Karate sporuna başlayan Belediye Özel Kalemi Osman Sarp’ın kuşağını bağlaması sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; Başarıda pay sahibi olan başta Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran olmak üzere, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğüne, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Antrönör ve sporcular ile tüm ailelere teşekkür etti.

Gençlerimizi sportif faaliyetlerin içine katmak için yaptıkları girişimlerin sonuç vermeye başladığını ve birçok gencimizin Avrupa şampiyonalarında başarılı olarak ilçemize madalyalarla döndüğünü ifade eden Başkan Yavuz Kırıkhan Belediyesporun yakın bir zaman içerisinde sporcu üreten bir merkez haline geleceğini ifade etti.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir