BÜYÜKŞEHİR PERSONELİ, EĞİTİMLERLE BİLİNÇLENİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin personellerine yönelik hizmet içi eğitimleri devam ediyor. 6-10 Kasım tarihleri arasında ‘OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Farkındalık Eğitimleri’ kapsamında Büyükşehir Belediyesi personelleri eğitim aldı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen eğitimlerde yaklaşık 600 personel katılırken, eğitimleri Mersin Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Levent Muştu ve Dr. Ali Özkurt verdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası kapsamında personellere yönelik yürüttüğü eğitimlerde, ‘OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi nedir? Kazaya Ramak Kala, Kaza Risk Hesaplaması Nasıl Yapılır? Mersin Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıklarının Tehlike Sınıfları Nelerdir?’ gibi birçok konu ele alındı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen OHSAS eğitimleri ile personellerin iş motivasyonu ve verimliliği artarken, iş kazalarının neden olduğu maddi ve manevi kayıplar en aza iniyor. Acil durumlara karşı hazırlıklı olunmasını sağlayan eğitim sayesinde personeller bilinçleniyor, acil durumlarda doğru müdahale bilgisine sahip oluyor.

Çalışanlarla ilgili iş kazaları, meslek hastalıkları ve iş gücü kaybının azaltılması konusunda verim sağlayan eğitimler, risk değerlendirmesi, riskleri önleme faaliyetleri, acil durum eylem planları gibi konuların hepsini kapsıyor. 

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir