AR-GE ve Teknolojileri Yarışması’nda 1.’lik ÇOMÜ’nün

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Gıda İşleme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muhammed Yüceer, Trakya Proje Pazarı AR-GE ve Teknolojileri Yarışması’nda ‘Fonksiyonel Yumurta Proteini Kaynaklı Toz Sporcu Ürünü Geliştirilmesi ve İmalatı’ projesi ile 10 proje arasından 1. oldu.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Yarışma Ödül Töreni, Trakya Üniversiteler Birliği kapsamında dört üniversitenin katılımı ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde yapıldı.

Başvurusu yapılan 50 projenin 36’sı hakemlerce değerlendirilerek yarışma için 10 proje seçildi. Uzmanlık alanlarına göre seçilen hakemler tarafından 11 farklı değerlendirme kriterine tabi tutulan 10 projeden ilk 5’e giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi. Projesi 1. seçilen Yrd. Doç. Dr. Muhammed Yüceer’e ödülünü Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin takdim etti.

 

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir