Doğa Kolejlerinde Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Cumhuriyet’in 94. Kuruluş yılı Doğa Kolejlerinde büyük bir coşku ile kutlandı.  

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Doğa Koleji’nin tüm kampüslerinde görkemli törenlerle kutlandı. Bağımsızlığın, demokrasinin gününü 94 Yıl önce Cumhuriyet ile taçlandıran milli mücadele kahramanları ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk saygıyla anıldı. 

 Doğa Koleji kampüslerinde velilerin katılımıyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı törenlerinde öğrenciler tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Bazı kampüslerde 27 Ekim’de başlayan kutlamalar resim sergileri, satranç turnuvaları, şiir ve kompozisyon yarışmaları, bando, koro ve sahne gösterileriyle 29 Ekim’e kadar devam etti.

 Doğa Koleji Üsküdar Kampüsü öğrencilerinden oluşan bando takımı kortej eşliğinde Üsküdar Meydanı’na yürüdü. Saat 12.00’de Üsküdar kampüsünden başlayan “Cumhuriyet Yürüyüşü” veli ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Okuldaki törende ise müzik öğretmenlerinin önderliğinde Cumhuriyet şarkıları söylenirken, Cumhuriyet Oratoryosu büyük ilgi gördü.

Ataşehir-1 Kampüsü’nde ise öğrenciler dönem kıyafetlerini Cumhuriyet defilesi ile sergiledi ve 94 yıl öncesinin milli mücadele koşulları küçük piyeslerle canlandırıldı. Atatürk’ün sanata verdiği önem unutulmayarak vals ve halk oyunları gösterileri sergilendi. Anaokulu öğrencilerinin korosu ve dansları törenlere renk kattı. Doğa Koleji öğrencileri cumhuriyeti “Cumhuriyet, özgürlüktür. Cumhuriyet hür yaşamaktır. Cumhuriyet egemenliktir” cümleleriyle anlattı.

 Ataşehir-1 Kampüsü’nde gerçekleşen kutlamalara katılan Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle “Doğa Koleji olarak her zaman Cumhuriyete yakışan, uygar ve çalışkan bireyler yetiştirmeyi amaç edinerek 29 Ekim’i coşkuyla kutluyoruz.” dedi ve çağdaş eğitimin cumhuriyetin güvencesi olduğunu vurguladı.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir