29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI GEMLİK’TE ÇOSKU İLE KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Gemlik’te de coşkuyla kutlandı.

Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Garnizon Komutanı Ramazan Ekemen, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, İlçe Müftüsü Dr.Mehmet Reşat Şavlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulünün ardından Gemlik Kapalı Spor Salonunda düzenlenen bayram etkinlikleri vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Program Kaymakam Gürbüz Karakuş’un öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş tarafından yapıldı.

Gürbüz Karakuş konuşmasının bir kısmında; “ Bu ülkede bir işçinin çocuğu, bir torna ustasının çocuğu cumhurbaşkanı olabiliyor, en ücra köyde yetişen fakir bir ailenin çocuğu Başbakan, Bakan veya Milletvekili olabiliyor işte Cumhuriyet budur. Cumhuriyet imkan ve fırsatların halka sunulması demektir, her kesimin kucaklanması demektir.” diye konuştu.

Kaymakam Karakuş’un konuşmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler eserlerini okudular ve daha sonra çeşitli branşlarda dereceye giren öğrencilere ödülleri, protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Kapalı spor salonunda düzenlenen programda ilçe okullarının hazırlamış oldukları halk oyunları gösterileri vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir