Sabah Namazında Alaaddin Camii’nde Buluştular

Sinop İl Müftülüğü’ nün organize ettiği sabah namazı buluşmaları devam ediyor.

Sabah namazında buluşma programına Sinop Milletvekili Nazım Maviş İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, daire amirleri, Üniversite öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah namazı eda etikten sonra Tekvir Suresinin tefsirini yapan İl Müftüsü Ali Hayri Çelik sözlerine şöyle devam etti “Özellikle sabah namazında cemaatle camide buluşma konusunda elimizden gelen çaba ve gayreti gösterelim. Bir toplum sabah namazı vaktinde camiye devam ediyorsa, camiye geliyorsa bu toplumun dini dinamikleri, Allah ile olan bağlantıları güçlüdür. Bunun toplumsal bir ruh haline dönüşebilmesi için bizim sabah namazını dinamik hale getirmemiz gerekiyor. Gençlerimizin, çocuklarımızın ve yavrularımızın sabah namazında camide buluşturulmaları çok önemli. Sabah namazına gelirken yanımıza torunlarımızı, çocuklarımızı veya komşumuzu getirelim. Cenab-ı Hakk’a yalvaralım. Bu şekilde Hayatımızın son demine kadar gelebilmeyi, onun huzurunda durabilmeyi Cenabı Hak bizlere nasip etsin. ” dedi.

Sabah namazı çıkışında konuşan Sinop Milletvekili Nazım Maviş “Cenab-ı Hak’ka şükürler olsun ki Bugün sabah namazında gençlerimizle ve büyüklerimizle beraber olduk. Hamdolsun manevi bir ziyafetti, kalplerimiz Allah’ın zikriyle coştu” dedi.

Namazın ardından kurulan sofrada cemaate çorba ikram edildi.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir