MALATYA’DA BİR İLK: YAN FLÜT KONSERİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Malatya’da ilk kez “Yan Flüt” konseri düzenlendi.

Şehit İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağı’ndaki Sanat Galerisi Salonu’nda düzenlenen konser, büyük ilgi gördü. Coşku dolu konserde, MABESEM Yan Flüt Atölyesi öğretici ve kursiyerleri sahne aldı. Konserde, unutulmaz nağmeler ve film müziklerine nefes verildi.

Ücretsiz düzenlenen konserin sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, sanatçıları tebrik edip teşekkür etti. Birçok ünlü sinema filminde Türk Sanatçıların yan flüt enstrümanıyla yer aldığını belirten Turan, “Burak Beşir olsun, Şefika Kutluer olsun çok sayıda sanatçımız yan flüt icralarıyla büyük yapımlarda yer aldılar. Yan flütü batılılar bulmuş ama dünyada en iyi kullananlar Türklerdir. Yeter ki azmedelim, birlik ve beraberliğimizi koruyalım; bin yıldır bu topraklara gelmişiz ve müthiş bir çeşitliliğe sahibiz. Çeşitliliğimizi ve kardeşliğimizi koruduğumuz sürece dünyada inanılmaz derecede yerimizi daha da ileriye götüreceğimize inanıyorum” dedi.

Genel Sekreter Turan, daha sonra sanatçılara çiçek takdim etti.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir