Mahalle sakinlerinden Başkan Çakır’a teşekkür BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 17 KM YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI YAPTI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gülümuşağı- Uluköy grup yolu ile Gülümuşağı mahalle yolunu genişletip, asfalta hazır hale getirdi.

Kent genelinde yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gülümuşağı-Uluköy mahallelerini bir birine bağlayan 5.3 kilometre uzunluğundaki grup yolunu 3.5 metreden 8 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yolda bakım-onarım ve altyapı çalışmalarını tamamlayarak asfalt serimine hazır hale getirdi.

Toplam uzunluğu 12 kilometre olan Gülümuşağı mahalle yolunu da genişleten Büyükşehir Belediyesi, mahalle yolunun 7.3 kilometrelik bölümünü geçen yıl, 4.7 kilometrelik bölümünü ise bu yıl genişletti. 4 metre genişliğindeki mevcut yolu 9 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, bu mahalle yolunu da asfalta hazır hale getirdi.

Her 2 yolda stabilize malzeme serimi yapan Büyükşehir Belediyesi tarafından, Gülümuşağı mahalle girişinde bulunan mobil konkasör ile 20 bin ton ham madde üretimi yapıldı.

Bölgedeki yol çalışmalarını değerlendiren mahalle halkı, uzun yıllardır gelmeyen hizmetleri görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden bölge halkı, “Yolumuzun önceki hali çok dardı. 2 araç karşılıklı zor gidip geliyordu. Kış aylarında bu yollarda gidip gelmek daha zordu. Büyükşehir Belediyemiz yolumuzu genişletti. Araçlar rahatlıkla gidip gelebiliyorlar. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız” dediler.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir