Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp Fakültesinin Mezuniyet Öncesi Eğitim Akreditasyonunun Belgelendirilmesi Programı Düzenlendi

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinin Mezuniyet Öncesi Eğitim akreditasyonunun belgelendirilmesi ile ilgili program düzenlendi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Dekan yardımcıları, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Refik Ayten, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Tıp Fakültesinin akreditasyon süreci ile ilgili bilgiler veren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Tıp Fakültesinin akreditasyon sürecine 2010 yılında başladığını belirterek, TEPDAD tarafından Ocak 2017 tarihi itibari ile akreditasyon gereklerini sağlayarak akredite olduğunu söyledi.

Akreditasyon sürecinde emeği geçen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Eski Dekanlar, Dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve Tıp Fakültesi yöneticilerine teşekkür eden Prof. Dr. Kazez, Tıp Fakültesinin Elazığ’da 1983 yılında 106 öğrenci ile başladığını, bugün itibari ile 177 öğretim üyesi, 271 araştırma görevlisi, 2 uzman ve 1001 öğrencisi ile eğitim öğretim hayatına devam ettiğini belirtti.

Törene konuşmacı olarak katılan TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, “Tıp Eğitimi Eşyetkilendirmesinde Sürdürülebilirlik” konusunda çeşitli bilgiler verdi.

 Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesini akreditasyonunu tamamlaması dolayısıyla tebrik ettiğini belirten Prof. Dr. Sayek, “ Tıp Eğitimi ile ilgili önemli tehditler var. Tehditler tıp eğitiminin niteliğini doğrudan etkilemektedir. Akreditasyon veya eşyetkilendirme bu tehditlere karşı önemli bir araçtır. Eşyetkilendirme, eğitim kurumları ile toplum arasında sosyal bir sözleşmedir. Güven verme aracıdır. Eşyetkilendirme, önceden belirlenmiş ve kabul edilmiş kriterler, standartlar ve yollarla, eğitim kurumları ve programlarının niteliğinin dış değerlendirme sürecidir” diye konuştu.

PARYA NOJAVAN

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir