YENİ ÇEVRE YOLU İKİNCİ ETABINDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ

Karaman’ın geleceği adına büyük önem arz eden Çevre Yolunun ikinci etabında başlayan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Karaman’ın geleceği adına hayati öneme sahip olan ve toplamda 21 kilometre uzunluğa sahip çevre yolunun 11 kilometrelik ilk etabında çalışmalar sona yaklaşırken, 10 kilometrelik ikinci etabında çalışmalar başladı ve hızla devam ediyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte yürütülen çevre yolu projesi; Konya -Karaman girişinden başlayarak, sırası ile; Mut Kavşağı, Urgan, Ereğli yolu ve tekrar Konya -Karaman girişine bağlanarak kentimizi tamamen çevreleyecek. Yeni çevre yolu üzerinde 2 adet viyadük ve 4 adet köprü bulunuyor.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, çevre yolu projesinde devam eden çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
“Son derece modern kavşak, viyadük, alt ve üst geçitlere sahip olacak olan yeni çevre yolunun hizmete girmesi ile Karaman ulaşım konusunda adeta çağ atlayacak” diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti: “Yeni Çevre Yolu Projesi’nde, Mersin yolu kavşağından başlayan ilk etap çalışmaları Organize Sanayi Yolu bağlantısına kadar devam ediyor. İlk etap çalışmaları büyük oranda tamamlanmış durumda.
Organize Sanayi Yolu bağlantısında başlayıp şehrin kuzeyinden devam ederek Eski Polis Evi (Bölge Trafik) mevkisinden Konya Yolu’na bağlanacak olan yaklaşık 10 kilometrelik uzunluğa sahip ikinci etapta başlayan çalışmalar hızla devam ediyor. Yeni Çevre Yolu hizmete girdiğinde Karaman’da ulaşım adeta çağ atlayacak” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir