Kadir Gecesi’ne Doğru

 Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Sekmen, mesajında, rahmet, mağfiret, feyz ve bereket iklimi olan ramazan ayının sonuna yaklaşıldığını ifade etti.

Yüce Allah’ın “Bin aydan daha hayırlı” diye vasıflandırdığı kutlu bir gece olan Kadir Gecesi’ne de erişmenin manevi huzurunun yaşandığını aktaran Sekmen, şunları kaydetti:

“Kadir Gecesi yüce Rabbimizi bizlere tanıtan, insanlığın kararan gönüllerini aydınlatan, nasıl bir hayat yaşayacağımızı ortaya koyan, inanıp yararlı işler yapmamızı öğütleyen kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açılıp, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutsal bir gecedir. Kadir Gecesi, müminler için baştan sona kadar selamdır, hayırdır, rahmettir ve mağfirettir. Tüm İslam aleminin Kadir Gecesi mübarek olsun.”
Halil İbrahim DİNÇLER

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir