Arnavutköy’de Bayram Öncesi Ücretsiz Alışveriş

Arnavutköy’de bayram öncesi ücretsiz alışverişİSTANBUL – Arnavutköy Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin faydalanması için kurduğu Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma Marketi (ASYAM), Ramazan Bayramı öncesi Arnavutköylülerin yüzleri güldürdü.

Arnavutköy’de bayram öncesi ücretsiz alışveriş

İSTANBUL – Arnavutköy Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin faydalanması için kurduğu Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma Marketi (ASYAM), Ramazan Bayramı öncesi Arnavutköylülerin yüzleri güldürdü.
Arnavutköy Belediyesi’ne başvurarak ASYAM Kart alan ihtiyaç sahipleri ASYAM Market’ten alışverişlerini para ödemeden yaptı.
Vatandaşlar ASYAM kart ile bayram alışverişi yaptı
Arnavutköy Belediyesi’nin iftar sofralarından da faydalanan ihtiyaç sahipleri yaklaşan Ramazan Bayramı için ASYAM’dan gönüllerince alışveriş yaptı.
Standart marketlerden daha uygun olan marketten alışveriş yapan İbrahim Keskin, “Yıllardır bu kartla her türlü alışverişimi yapıyorum. Allah belediyemizden razı olsun. Buradan deterjan, beyaz peynir, kaşar peyniri, şeker, yağ, tuz, kuru fasulye, pirinç ve bulgur alıyorum” dedi.
Arnavutköy Belediye BaşkanıA. HaşimBaltacı’ya özellikle teşekkür ettiğini belirten ev hanımı ŞükürYücepur, “Buradaki personeller bizi güler yüz ile karşılıyor. Alışverişimi yaptıktan sonra ASYAM’ın ücretsiz servisi ile evime kadar bırakılıyorum. Kendimi çok huzurlu hissediyorum. Bu bayram gönlümce alışverişi yapabileceğim. Alışverişimizi bakarak dört dörtlük yapıyoruz. Bayram şekerimi bile aldım. Burada kendi evimdeymiş gibi davranıyorum” dedi.
Zihinsel engelli oğlu olan Ali Delioğlu ise, “Kartımın içerisinde 100 TL var. Aydan aya yükleniyor ve her ay buraya gelip kahvaltılık ve önemli hangi ihtiyacım varsa onu alıyorum. Ramazan kolileri de güzel fakat burada kendi gözümüzle görüp ihtiyacımız olan ne varsa onu alıyoruz. Gönlümüzce alışveriş yapıyoruz. Çok memnunuz” diye konuştu.
“Burada para geçmiyor”
Her türlü gıda malzemesinin yer aldığı market, bakkal yada normal marketlerden daha ucuza satış hizmeti sunuyor.Maddi durumu iyi olmayan, özellikle engelli, yaşlı ve eşi cezaevinde olan ihtiyaç sahiplerine öncelik tanındığı karta sahip olmak için Arnavutköy Belediyesi’ne başvuru yapılması gerekiyor. Belediye tarafından aylık 100 ile 125 TL arasında para yüklenen kartla Arnavutköylüler marketten dilediği gıdayı daha ucuza alabiliyor.
ASYAM Kart ile vatandaşlarının bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılayan Arnavutköy Belediyesi, Ramazan Ayı’nda da 3 bin yardıma muhtaç aileye 10 bin Ramazan kolisi ulaştırdı.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir