Minik Balerinlerimiz Büyüledi

Gerze Belediyesi ve Sinop Telvin Sanat Akademi işbirliğiyle hayata geçirilen Bale Kursu gerçekleştirilen gösteriyle emeklerini taçlandırdı.

Belediyemiz Sedat IŞIDI Kültür ve Sanat Merkezi’ nde gerçekleşen gösteriye Sinop ve İlçemizden bir çok vatandaşımız katılırken sergilenen gösteriler büyük beğeni topladı.Akademi bünyesinde eğitim gören balerinlerimizin de gösterilerini sergilediği programda Gerzeli minik balerin kızlarımızda izleyiciyle buluştu.Aralık Ayı’ nda başladıkları çalışma serüvenini sergiledikleri harika gösterilerle taçlandıran miniklerimiz her zaman olduğu gibi alkış toplarken gösterinin sonunda bütün öğrenciler sertifikalarını aldılar.

Ardından konuşmaların gerçekleştirildiği gösteride ilk olarak Sinop Telvin Sanat Akademi Genel Sanat Yönetmeni Gülbahar KARADUMAN KARSLI sahneye davet edildi.Sinop ve ilçelerinde bir çok eğitim verdiklerini dile getiren Genel Sanat Yönetmeni ardından desteklerinden dolayı Gerze Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI’ ya teşekkür etti.

Konuşmaların devamında plaket takdimi için Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Sorumlusu Murat ERSOY sahneye davet edildi. ERSOY yaptığı açıklamada Belediye Konservatuvarı bünyesinde Yaz Okulları’ nın da açılacağını ve katılımları beklediğini dile getirirken miniklerimizin Bale Eğitmeni Tuğçe YILMAZ’ a olumsuz hava koşullarında dahi eğitimini aksatmadığı için teşekkür etti.

Halil İbrahim DİNÇEL

Program miniklerimiz aileleri ve eğitmenleri ile birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir