YÜREĞİR KÜLTÜR EVLERİNDE YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

BAŞKAN ÇELİKCAN ÇOCUKLARI KUR’AN ÖĞRENMEYE DAVET ETTİ 

Yüreğir Belediyesi Kültür evlerinde Yaz Kur’an Kursları başladı. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tüm çocukları Kur’an-ı Kerim öğrenmeye davet etti.

Yüreğir Belediyesinin Yüreğir İlçe Müftülüğü ile birlikte düzenlediği Yaz Kur’an Kursları kültür evlerinde 12 Haziran tarihi itibarıyla başladı. Hafta içi her gün 09.00 ile 12.00 saatleri arasında verilecek kurslara 7 yaş üzeri çocuklar katılabiliyor. 19 Ağustos’ta sona erecek kursların ardından çocuklara Yüreğir Belediyesi tarafından katılım belgesi verilecek.

Çocukları Kur’an-ı Kerim öğrenmeye davet eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Allah’ın bize emaneti, en değerli varlıklarımız, geleceğimiz çocuklarımızdır. Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras iyi bir ahlak ve Allah sevgisidir. Anne babalara sesleniyorum. Müftülüğümüz ile birlikte çok hayırlı bir hizmete öncülük ediyoruz. Kültür evlerimizde başlattığımız Yaz Kur’an Kursları’na çocuklarınızı gönderin. Minik yavrularımız yaz aylarında hem güzel vakit geçirsinler hem dinimizi, Kur’an’ı Kerimi öğrensinler. 7 yaş üzeri bütün yavrularımızı kurslarımıza Kur’an öğrenmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Fatih Sultan Mehmet Kültür evinin sınıflarını dolduran çocuklara Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlamış olduğu ‘Dinimi Öğreniyorum’ ve etkinlik kitapları dağıtıldı. Kültür evlerinde Yaz Kur’an Kursları’na katılan çocuklar düzenlenen çeşitli etkinliklerle de eğlenceli vakit geçiriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir