Osmangazi Belediyesi’nden Kosova’da Binlerce Kişiye İftar

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi, Kosova’nın başkenti Priştine’de bin 500 kişiye iftar verdi.

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi, Kosova’nın başkenti Priştine’de bin 500 kişiye iftar verdi.

Osmangazi Belediyesi, 13 yıldır farklı etkinlikler için ziyaret ettiği Kosova’da bin 500 kişiye iftar verdi. İftar programında, farklı yaş ve uyruklardan oluşan Kosovalılar dualar ederek aynı sofrada bir araya geldi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Priştine’nin merkezinde kurulan çadırda gerçekleşen programda, kısa bir konuşma yaparak, Bursa’dan Kosova’ya gelen herkese teşekkür etti.

Kosova’yı unutmamak için 13 yıldır kente geldiklerini ifade eden Dündar, “Biz kardeşiz, Müslümanız ve tarihten gelen ortak bağlarımız var. Sultan Murad 1389 yılında buraya barış için geldi ve şehit oldu. Bizleri ortak değeri atası olan Sultan Murad’ı 13 yıldır burada anıyoruz. Yarın akşam da inşallah bu vakitlerde Osmanlı Padişahı Sultan 1. Murad’ın türbesinde dua edeceğiz. Duamız, tarihte olduğu gibi bizlerin kardeşçe yaşaması, bölgemizde ve tüm dünyada barışın hakim olması için olacaktır” diye konuştu.

Tüm Kosovalıları Sultan Murad’ı anma etkinliklerine davet eden Dündar, “Sultan Murad’ın türbesine bekliyorum, bu mübarek ayda duamızı beraber yaparsak inşallah kabul olacaktır” dedi.

İftar programı yapılan kuran tivaleti ve duaların ardından son buldu.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir