Kilis’te Ramazan Coşkusu Sürüyor

Kilis Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri sürüyor.

Kilis Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri sürüyor. Etkinlikler kapsamında okunan ilahiler, vatandaşlara duygusal anlar yaşattı.

Kilis belediyesi tarafından Ramazan ayına özel düzenlenen Ramazan etkinlikleri sürüyor. Irak Kerkük’lü grup söylediği ilahilerle bölge halkına duygu dolu anlar yaşattı. Nejat Uygur Anfi tiyatroda düzenlenen etkinliği Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Asker, başta olmak üzere daire amir ve müdürleri ile Kilis Belediye Başkan Yardımcıları Cuma Özdemir ile Ahmet Polat ve vatandaşlar izledi. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, grubun lideri Adil Mahmut Mollaoğlu ve ekibine çiçek verdi. Başkan Kara, teşekkür ettiğini ifade ederek, “Ramazan ayı içerisinde gelen Bosna Hersek’ten gelen kardeşlerimiz gibi Kerkük’ten gelen kardeşlerimiz de İslam coğrafyasında en zor şartlarda yaşayan, en çok acı çeken, en çok ızdırap çeken, en çok eziyet çeken coğrafyalardan gelmiştir. Rabbim Ramazan ayının hürmetine, bu ayda yer alan Kadir gecesinin yüzü suyu hürmetine İslam coğrafyasındaki acının son bulmasını nasip eder, Müslüman coğrafyalarda yeniden birlik ve beraberlik, sağlanmasını yeniden kardeşlik hukukunun sağlanmasını egemen olmasını Rabb’imden niyaz ediyorum” dedi.

Grup Lideri Mollaoğlu ise yaptığı konuşmada, Kilis’e düşen roketleri hatırlatarak, “Rabbim sizi her türlü beladan arındırsın, bu cennet vatanı mübarek etsin, burada konser veren kardeşlerimiz cami imamları, bir çok ilde demokrasi nöbetlerine katıldılar” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir