YÜREĞİR’DE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yüreğir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yol çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çamlıbel ve 19 Mayıs Mahallelerinde kaplama çalışmaları yapıldığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir’de girmedik mahalle bırakmayacaklarını söyledi.

Uzun yıllar Karayollarında edindiği tecrübeleri Yüreğir için hizmete dönüştüren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir’de yol sorununu büyük ölçüde çözdü. Başkan Çelikcan’ın 8 yıllık görev süresinde yaptığı yolların uzunluğu ilçeye 20 yılda yapılan yolun iki katını geçti. Her gün ilçenin farklı noktalarında çalışmalarını sürdüren ekipler son olarak Çamlıbel ve 19 Mayıs Mahallerinde kaplama çalışması yapıyor. Görev süresi içinde Yüreğir’de girilmedik mahalle bırakmamayı hedefleyen Başkan Çelikcan ilçeye bugüne kadar yaklaşık 600 bin ton asfalt döküldüğünü belirtti.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “YOL ÇALIŞMASI ASLİ GÖREVİMİZ”

Yüreğir’de son 8 yılda ilçenin kurulduğu günden buyana yapılandan daha fazla asfalt çalışması yapıldığını dile getiren Başkan Çelikcan “Yol çalışmaları belediyelerin asli görevidir. Göreve geldiğimiz günden bu yana Yüreğir’e 600 bin ton sıcak asfalt döktük. Ekiplerimiz her gün ilçenin farklı noktalarında çalışmalarını sürdürüyor. Çamlıbel ve 19 Mayıs Mahallelerinde şuan asfalt kaplama çalışması yapıyoruz. Yama ekiplerimiz ise sıkıntılı olan bölgelere anında müdahale ediyor. Yenilediğimiz araç filomuzla hem köylerimize hem de mahallelerimize daha nitelikli hizmet götürmeyi amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Yapılan asfalt çalışmalarından memnun kaldıklarını belirten mahalle sakinleri ise Başkan Çelikcan’a ve ekibine teşekkür etti.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir