Yediselviler’e Aile Sağlığı Merkezi

Yıldırım Belediyesi, Yediselviler Mahallesi’ne 15 bin kişinin ihtiyacına cevap verecek aile sağlığı merkezi kazandırıyor.

Yıldırım Belediyesi, Yediselviler Mahallesi’ne 15 bin kişinin ihtiyacına cevap verecek aile sağlığı merkezi kazandırıyor.

Sağlık alanında yatırımlarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, Yediselviler Mahallesi sakinleri ile yakın bölgedeki Sıracevizler ve Mehmet Akif Ersoy mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar için yürüme mesafesinde modern bir aile sağlığı merkezi inşa ediyor. 410 metrekare alanda inşa edilen ve bünyesinde 4 adet muayene odası, engelli poliklinik odası, laboratuvar, eğitim toplantı odası, bebek ve çocuk izleme odası, gebe izleme ve aile planlama odası bulunan merkez tamamlandığında bölgede yaşayan vatandaşlara önemli imkanlar sağlayacak. Sağlık alanında öncü projelere imza atmaya devam ettiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yapım aşaması yüzde 90 seviyesinde olan ve kısa süre içerisinde faaliyete geçecek aile sağlığı merkezimiz Yediselviler Mahallemize değer katacak. Modern binamızda doktorlarımızla vereceğimiz sağlık hizmetlerimizle vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırarak yaşam kalitelerini yükselteceğiz” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir