Malatya Valisi Toprak’dan Kayısı Satış Alanlarına İnceleme

Malatya Valisi Mustafa Toprak, kentteki toptan kayısı satışı yapan işletmelerde incelemelerde bulundu.

Malatya Valisi Mustafa Toprak, kentteki toptan kayısı satışı yapan işletmelerde incelemelerde bulundu.

Toprak ve beraberindekiler, iş yerlerini tek tek gezerek, daha önce belirlenen hijyen konusundaki talimatları yerine getiren yerlere teşekkür etti.

Kenttin dünyaya açılan penceresi kayısının isminin daha çok duyurulması gerektiğini ifade eden Toprak, Yeni Şire Pazarı olarak bilinen yerin isminin Malatya Kayısı Borsası olduğunu ve buna uygun tabela asılması talimatını verdi.

Kayısı satışı yapılan bir iş yerinde konuşan Vali Toprak, borsada bulunan üst katlardaki dükkanların camlarının boya ve perdelerle kapalı olduğunu, bunun artık olmaması gerektiğini vurguladı.

Ticaret borsasında 800’e yakın işletmenin bulunduğunu ve mutlaka site yönetiminin oluşması gerektiğine değinen Vali Toprak, şunları söyledi:

“Biz istiyoruz ki burada yeni alımlarla birlikte kayıt dışılık olmasın. Bunun dışında kaliteyi, hijyeni olumsuz kılan hiç bir şey de olmasın. Burası Malatya Kayısı Borsası olarak faaliyet göstersin. Kayısı borsası olarak oluşan bu yerde pekmez, üzüm, dut gibi işler olmasın. Nerede olması gerekiyorsa orada olsun.”

Vali Toprak, pekmez, dut, üzüm gibi ürünlerin ise eski şire pazarı alanında satılabileceğini sözlerine ekledi.

 Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir