Kumluca’da İçme Suyu Çalışmaları

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kumluca Belen Mahallesi Karaağaç Su Kaynağı içme suyu ishale hattı çalışması devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kumluca Belen Mahallesi Karaağaç Su Kaynağı içme suyu ishale hattı çalışması devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından GÜRDO İnşaat Firmasına ihale edilen Kumluca Belen Mahallesi Karaağaç su kaynağından gelecek olan içme suyu ishale hattı çalışması devam ediyor. Çalışmalarda içme suyu ishale hattının ana dağıtım deposunun yapılacağı alanda hafriyat çalışmaları başlatıldı. Ana Dağıtım Deposu yapılacağı alanda başlatılan hafriyat çalışmalarından önce tören düzenlendi. Törene Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran, İhaleyi üstlenen firma çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Törende Belen Mahallesi Camii İmam Hatibi Şaban Karatop, Kur’an-ı Kerim ve dua okudu. Ardından çalışmaların hayırlı olması için kurban kesildi. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran, “Büyükşehir Belediyemiz Kumluca İlçesine bağlı Erenetpe, İncircik, Güzören, Belen, Yeşilköy, Yazır ve Adrasan Mahallelerinin içme suyu ihtiyacı karşılayacak projenin çalışmalarına Nisan ayı içinde başlamıştı. Bu mahallelerimiz Kumluca İlçe Merkezinden kod olarak yüksek rakıma sahip mahallelerdi. Bu yüzden içme suyu ulaştırmak zor oluyordu. Yaklaşık 92 kilometre uzaklıktaki Karaağaç su kaynağından içme suyu getirmeye karar verildi. Şimdi bu çalışmalar hızla devam ediyor. Bu suyun Kumluca İlçesi Belen Mahallesine ulaştırılması için 112 Kilometre içme suyu borusu döşenecek. Çalışmalar bir yıl içinde tamamlanacak” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir