Kadınlara Makyaj Kursu Açıldı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ve Turgutlu Belediyesinin işbirliğiyle makyaj kursu açıldı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ve Turgutlu Belediyesinin işbirliğiyle makyaj kursu açıldı.

Kursu bitiren kadınlar aldıkları sertifika ve KOSGEB desteği ile kendi işletmelerini kurma şansı da sağlanacak.

Turgutlu Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezi (TURBEM) binasında başlatılan kurs kadınlar tarafından ilgi görüyor.

Kurs eğitmeni Deniz Berker, kendi ayaklarının üzerinde durmak isteyen kadınlar için düzenlenen bu kursun bir iş fırsatı olduğunu söyledi.

Turgutlu ve çevre ilçelerden kursa katılanlar olduğunu ifade eden Berker, “Derslerin teorik olarak verildiğini ve daha sonra uygulamalı olarak devam edecek. Her yaş gurubundan kadınların bu kurslara başvurabilir. Özellikle ev hanımları, İş-Kur ve KOSEB bağlantılı iş kurmak isteyen kadınlar bu kurslara ilgi gösteriyor. Buraya gelen kursiyerler, bir meslek sahibi olarak, daha donanımlı olarak iş buluyor ya da iş yeri sahibi olabiliyor.” dedi.

Kursiyerlerden Meryem Topçu da, kendisine ait güzellik merkezi olduğunu fakat burada ki kursa katılarak, müşterilerine daha iyi hizmet vermek istediğini kaydetti.

Halil İbrahim DİNÇEL

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir