Bingöl Belediyesinden Yapılandırma Uyarısı

Bingöl Belediyesi, su bedeli, emlak, reklam, çevre temizlik vergisi ve ecri misil borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların 30 Haziran 2017 tarihine kadar belediyeye başvurması gerektiğini bildirdi.

Bingöl Belediyesi, su bedeli, emlak, reklam, çevre temizlik vergisi ve ecri misil borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların 30 Haziran 2017 tarihine kadar belediyeye başvurması gerektiğini bildirdi.

Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, 31 Mart 2017 tarihine kadar tahakkuk edilip ödenmeyen su bedeli, emlak, reklam ve çevre temizlik vergisi ile ecrimisil borçlarını ödemeyen vatandaşların 30 Haziran 2017 mesai bitimine kadar yazılı dilekçeyle müracaat etmemelerini istedi.

Vatandaşların, yapılandırma işlemlerini yaptırmak için hafta sonu da hizmet alabilecekleri vurgulanan açıklamada, “Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız hafta sonları 09.00 ile 16.00 saatleri arasında Bingöl Belediyesi veznelerinde hizmet almaya devam edecekler. Hafta içi 08.00 ile 16.00 arasında vatandaşlarımız ödeme yapabilmektedirler. Vatandaşlarımız istedikleri gün ve saatlerde ödemelerini yapabilirler. Peşin ödemelerde gecikme zammı alınmayacak. Borçların taksitlendirilmesi halinde ise tefe-tüfe oranında cüzi oranda gecikme zammı uygulanacak”denildi.

Açıklamanın devamında, “31 Mart 2017 tarihine kadar tahakkuk edilip ödenmemiş olan su bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi gibi alacakların Bingöl Belediyesi’ne, 30 Haziran 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar yazılı müracaat etmek kaydıyla peşin veyahut taksitler halinde ödeme kolaylığı sağlanmış bulunmaktadır. Yapılandırma kolaylığından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, borçlarını ister peşin, isterlerse katsayı oranına göre 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeyebilecekler” ifadelerine yer verildi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir