Başkanın Çağrısına Uydu, İş Yerinin İsmini Değiştirdi

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun, ilçedeki 104 esnafa mektup yazarak Türkçe tabela çağrısı yapması üzerine, Hair Designer isimli iş yeri ismini Ahmet Gürel Berber olarak değiştirdi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun, ilçedeki 104 esnafa mektup yazarak Türkçe tabela çağrısı yapması üzerine, Hair Designer isimli iş yeri ismini Ahmet Gürel Berber olarak değiştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş yerlerine Türkçe tabela çağrısı sonrası Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu belediyenin işletmesi olan Zeytin Cafe’nin ismini Zeytin Bahçe olarak değiştirdi ve ilçede iş yeri isimleri yabancı olan 104 esnafa mektup yazarak Türkçe tabela vurgusu yaptı. Bu çağrıya ilk uyan isim Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan berber dükkanı oldu. Daha önce Hair Designer olan iş yerinin ismi Ahmet Gürel Berber olarak değiştirildi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, iş yerinin ismini Türkçe tabelaya çeviren Ahmet Gürel’i ziyaret ederek tebrik etti. Kafaoğlu iş yeri sahibine Altıeylül Belediyesi yazılı saat hediye ederek, tıraş oldu. Ziyarette konuşan Başkan Kafaoğlu, “Ahmet kardeşimizin iş yerinin ismi daha önce Hair Designer’di. Sayın Cumhurbaşkanımız artık Türkiye’de iş yerlerinde yabancı isimler görmek istemediğini, öz Türkçe isimler kullanılsın demişti. Türkçe dili oldukça kullanılan bir dil, diğer dillerden de kelime haznesi açısından oldukça zengin. Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına ilk olarak biz uyarak Zeytin Cafe’nin ismini Zeytin Bahçe olarak değiştirdik. Daha sonra 104 iş yerine mektup yazarak Türkçe tabela vurgusu yaptık. Ahmet kardeşimiz ilk adımı atarak ilçemizde iş yerinin ismini yabancıdan Türkçe’ye çeviren ilk esnaf oldu, Ahmet kardeşimizin bu davranışı diğer esnaflara örnek olmalı. İnanç, bayrak, devlet, millet, vatan önemli olduğu gibi dilimiz de önemli. Ahmet kardeşimi kutluyorum. İş yerinin ismini değiştiren tüm esnaflarımızı ziyaret edeceğim” diye konuştu.

İş yeri sahibi Ahmet Gürel ise “Sayın Cumhurbaşkanımızın yabancı tabelalara karşı yaptığı açıklaması ve ardından Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun mektubundan sonra tabelamızı değiştirdik. Gençlere yol gösterdiği için başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir