Altındağ Kültür Sarayı’nda İftar Bir Başka Güzel

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programlarının bu seferki adresi Altındağ Kültür Sarayı oldu.

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programlarının bu seferki adresi Altındağ Kültür Sarayı oldu. Mütevazı iftar programlarının son konukları ise Plevne, Gültepe, Alemdağ ve Önder mahalle sakinleriydi. Başkan Veysel Tiryaki, her zaman olduğu gibi iftar öncesi masaları tek tek gezdi, hemşehrilerinin elini sıktı, hayır dualarını aldı ve taleplerini dinledi.

Altındağ Kültür Sarayı’ndaki iftara yaklaşık 1000 kişi katıldı. Başkan Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan ve AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca da katıldı.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, iftarda yaptığı konuşmasına, “Evlerinizde yiyecek bir lokma ekmeğiniz, içecek bir tas çorbasınız varken kalkıp buralara kadar geldiniz. Hepinizin ayağına sağlık Mevlam attığınız her adım başına sevap yazsın. Siz geldiğiniz için bu sofralar güzel” diyerek başladı. Altındağ’da büyük bir aile olduklarını yineleyen Başkan Tiryaki, el ele verdikleri zaman tüm zorlukların üstesinden geleceklerini, her akşam Altındağ’ın farklı mahallelerinden yüzlerce kişiyi iftar sofralarında ağırladıklarını belirterek, “Paylaşmak dinimizin gereklerindendir” dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan ise bu mübarek ayın tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini diledi. Altındağ Kültür Sarayı’nda bölge halkıyla birlikte oruç açmaktan büyük mutluluk duyduğunu aktaran Alparslan, Altındağlılarla birlikte dua etti. Alparslan, Altındağ Belediyesi’nin düzenlediği iftar programlarına daha önce de katıldığını hatırlatarak bu etkinliklerin birlik ve beraberlik açısından büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir