Yunusemre’de Kosgeb Eğitimleri Başladı

Yunusemre Belediyesi, KOSGEB ve İŞ-KUR arasında ortaklaşa gerçekleştirilen ve 8.si düzenlenen Girişimcilik Kursları başladı.

Yunusemre Belediyesi, KOSGEB ve İŞ-KUR arasında ortaklaşa gerçekleştirilen ve 8.si düzenlenen Girişimcilik Kursları başladı.

Yunusemre Belediyesi, girişimcilere yönelik kurslarına bir yenisini ekledi. 25 girişimci kursiyer 4 gün sürecek olan girişimcilik eğitimlerine Belediye Meclis Salonu’nda başladı. İlk gün gerçekleştirilen eğitimlere Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar ve İŞ-KUR İl Müdürü Sinan Aktaş da katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Avşar, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin girişimcilik kurslarına önem verdiğini belirterek, “Yunusemre Belediyesi olarak İŞKUR ile beraber 8. KOSGEB kursumuzu açıyoruz. 25 kursiyerimiz ile KOSGEB eğitimlerimize başlıyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 200 arkadaşımıza eğitim verdik. Bugün 8. eğitimimizi veriyoruz. Eğitimlerimiz 4 gün sürecek. Daha sonra sertifika töreni yapacağız. Girişimcilik bizim milletimizin ufkunda var. Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi, girişimci vatandaşlarımızın desteklenmesi amacıyla gece gündüz çalışıyor. Belediye olarak her daim girişimci vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Sinan Aktaş ise “İşsizliğin azaltılması, girişimciliğin artırılması için gerçekleştirdiğimiz eğitimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir