Ramazan’ın Ruhu Kültür Park’ta Can Buluyor

Bereketin, huzurun ve mağfiretin ayı olan Ramazan’ın, dolu dolu yaşatılması için birbirinden özel etkinliklerin düzenlendiği Kültür Park’ta, şehrimizin yetiştirdiği güçlü sesler her akşam hemşerilerimizle buluşmaya devam ediyor.

Kanal Fırat ekranlarından canlı olarak yayınlanan etkinliklerde her akşam ilahi sanatçılarının seslendirdiği birbirinden güzel eserlerin yanı sıra semazen gösterileri, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve çeşitli hediyeler kazandıran bilgi yarışması Bil-Kazan programı da konuklara keyifli anlar yaşatıyor.
YÜKSEL ŞAMAN, İLAHİLERİYLE YÜREKLERE DOKUNDU
Şehrimizin yetiştirdiği önemli seslerin her akşam semazen gösterileri eşliğinde seslendirdiği ilahiler, alanı dolduran misafirler tarafından büyük ilgiyle izleniyor. 7’den 70’e her kesimin kendinden bir şeyler bulduğu Ramazan Kültür ve Sanat Etkinliklerinde bu akşam ise Muttalip Arslanoğlu sahne alacak.13 Haziran salı günü ise Harput ilahilerinin güçlü sesi Ahmet Yüce hemşerilerimizle buluşacak.
Belediyeden yapılan açıklamada on bir ayın sultanı Ramazan ayının tüm maneviyatıyla yaşandığı Kültür Park Amfi Tiyatroya bütün vatandaşlarımızın davetli olduğu belirtildi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir