Muş kültür park projesi hayata geçiyor

Muş Belediyesi tarafından Yeşilyurt Mahallesi Fidanlık mevkiinde yapılması planlanan Muş Kültür Park Projesi ile ilgili çalışmalar başlatıldı.
Muş’un çehresini değiştirecek yeşil alanlara ağır veren belediye bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Fidanlık mevki içerisinde yer alan 56 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Muş Kültür Parkı şehrin en büyük ikinci parkı olma özelliğini taşıyor. Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait olan arsanın tahsis işlemlerinin ardından harekete geçen Muş Belediyesi tarafından kültür parkı için gerekli çalışmalara başlandı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden emekli Peyzaj Mimarı Prof. Dr. Ahmet Cengiz Yıldızcı tarafından hazırlanacak olan projenin kısa sürede tamamlanarak uygulama çalışmalarının başlatıması hedefleniyor.
Prof. Dr. Yıldızcı, Kültür Parkı projesi ile ilgili Belediye Başkanı Feyat Asya’ya bilgi verdi. Başkan Asya’nın makamında gerçekleştirilen toplantıda Muş Belediyesi teknik ekipleri de hazır bulundu. Başkan Asya, proje hakkında fikirlerini söylerken, vatandaşların beklentilerini karşılayacak bir projeyi hayata geçirmeleri gerektiğini ifade etti.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir