Gerze’de Kültür Geçidi Yaşandı

Belediyemiz tarafından süregelen Uluslarararası Geleneksel Ramazan Etkinlikleri kapsamında kültür ve sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Belediyemiz Konservatuarı Halk Dansları Topluluğu tarafından hazırlanan ve Sedat IŞIDI Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Gerze MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Alev ERENLER, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet AYDIN ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Recep Murat TÜRK’ün sunuculuğunu yaptığı gece İlk olarak Belediyemiz Konservatuarı THM Çocuk ve Gençlik Korosu Solistlerinin performansını sergilediği gece ardından, Samsun Trio Müzik Orkestrasının harikulade Enstrumantel Müziğiyle devam etti.

Ardından Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi, Aşuk ile Maşuk ve Belediyemiz Konservatuarı Halk Dansları Topluluğu’nun gösterimiyle devam eden gecede birbirinden güzel ve farklı yörelere ait Halk Dansları yapıldı. İzleyiciler gözlerini sahneden biran olsun ayıramazken gerçekleşen sürpriz Halk Müziği eserleri ile de Kültür ve Sanat Merkezi’ni dolduran vatandaşlarımız doyumsuz bir gecenin daha keyfini çıkarttılar. Gerçekleşen danslara alkışlarıyla eşlik eden vatandaşlarımız seslendirilen nacizane eserlere de seslendirerek eşlik ettiler.
Halk Sanatı’na dair her şeyin bulunduğu bu özel gecenin sonunda Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, çiçek ve Teşekkür Belgesi takdimi için sahneye davet edildi. Öncelikle Koro Şefi Ali ERTÜRK’ e Belediyemize vermiş olduğu destek ve başarılı hizmetlerinden dolayı Teşekkür Belgesi verilirken sırasıyla, Uğur GÜLLÜ, H. Sinan AKKOR, Devrim ÖZTÜRK ve Ömer KANCA’ ya Belediye Başkanımız belgelerini takdim etti. Ardından, kısa bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanımız; “Öncelikle katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizler bu salonu bu şekilde doldurduğunuz sürece Gerze’de sanat hiçbir zaman son bulmayacaktır. Sanata ve sanatçıya verdiğiniz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca bu muhteşem kareografi ve çalışma içinde Ali ERTÜRK hocama teşekkür ediyorum.1998 yılında tanıdığım Ali Hocam’la çalışmak büyük keyif ve gurur verici. İlçemizi Yurtiçi ve Yurtdışı’nda birçok organizasyonda başarıyla temsil ediyor. İnşallah önümüzdeki sene Belediyemiz Konservatuarı’nda eğitmenimiz olarak resmen göreve başlayacak. Bu eşsiz gece için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir