Bismil Belediyesinden Hasta ve Yaşlılara Ramazan Paketi

Bismil Belediyesi, kentte ilk kez başlattığı evde bakım hizmetiyle ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmayı sürdürürken, Ramazan ayı dolayısıyla da Evde Bakım ekipleri tarafından Evde yalnız yaşayan, hasta ve yaşlı kimselere Ramazan kolisi dağıttı.

Ramazan ayı ile birlikte ekipler, çalışmalarını yoğunlaştırarak ailelerin her türlü yardımına koşan Evde bakım ekibi, Ramazan ayı dolayısıyla evde bakım hizmetinden yararlanan ihtiyaç sahibi ailelere de gıda kolisi desteğinde de bulunuyor.

Kimseyi incitmeden

Maddi durumu yetersiz ve Evde yalnız Hasta ve kimsesiz vatandaşların mutfak giderlerine “mütevazi bir katkı” olarak değerlendirdikleri gıda yardımlarını “sosyal belediyeciliğin bir gereği” olarak tanımlayan Bismil belediye Başkanı Turgay Gülenç, Gerek evde bakım hizmetleri gerekse erzak dağıtımlarını titizlikle gerçekleştirdiklerini ve yardımda bulunulan vatandaşların teşhir edilmemesine büyük özen gösterdiklerini belirtti.

Gülenç “Yaşlıların Önceliğimizdir”

Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımızın hayatını kolaylaştırmak, daha rahat bir yaşam sürmelerini sağlamak önceliklerimiz arasında olduğunu söyleyen Bismil belediye Başkanı Turgay Gülenç “ Yaşlılara yönelik Bismil Belediyesi olarak gerek sosyal ve gerekse fiziki şartları olgunlaştırarak onlara sahip çıkmaktayız. Bu hizmetlerin yanı sıra sosyoekonomik ve sağlık alanlarında da bize gelen ve bizlerin sahada elde ettiğimiz bilgi ve talepler doğrultusunda gerekli destek ve hizmetleri kendilerine sunmaktayız” dedi.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir