Sinop’ta “Doğalgaz Çalışmalarının Durdurulduğu” İddiası

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, kentteki doğalgaz çalışmalarının belediye tarafından durdurulduğu iddiasına ilişkin, “Biz belediye olarak her yıl yaz sezonu boyunca şehirde inşaat yasağı uyguluyoruz.

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, kentteki doğalgaz çalışmalarının belediye tarafından durdurulduğu iddiasına ilişkin, “Biz belediye olarak her yıl yaz sezonu boyunca şehirde inşaat yasağı uyguluyoruz. Dolayısıyla doğalgaz çalışmaları da bu yasağa tabidir. Yani alınan karar doğalgaz firmasına özel bir karar değildir.” dedi.

Ergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, insanların yazın Sinop’a dinlenmek ve tatillerini geçirmek için geldiklerini söyledi.

Sinop’un bir turizm kenti olduğuna işaret eden Ergül, bu nedenle haziran, temmuz ve ağustos aylarında kentte inşaat yasağı uyguladıklarını belirtti.

Bu yasağın her yıl uygulandığını ve doğalgaz firmasına özel olmadığını anlatan Ergül, şöyle konuştu:

“Biz belediye olarak her yıl yaz sezonu boyunca şehirde inşaat yasağı uyguluyoruz. Dolayısıyla doğalgaz çalışmaları da bu yasağa tabidir. Yani alınan karar doğalgaz firmasına özel bir karar değildir. Biliyorsunuz Sinop bir turizm kenti, insanlar buraya tatillerini yapmaya ve dinlenmeye geliyorlar. Bu kadar gürültünün içerisinde kim tatil yapabilir? Biz ilgili firmaya bunu söylememize rağmen sanki kendilerine yasak konmuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Onlar da herkes gibi çalışmalarına eylül ayı itibarıyla devam edecekler.”

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir