Sinop’ta “Bir Kitap da Sen Anlat” Projesi

Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Bir Kitap da Sen Anlat” projesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Bir Kitap da Sen Anlat” projesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasının ardından “Bir Kitap da Sen Anlat” adlı proje kapsamında kitaplarını okuyan öğrenciler Sultan Hatun Teknik ve Meslek Lisesi çok amaçlı salonunda okumuş oldukları masal ve hikaye kitaplarını canlandırdılar.

Öğrencilerin, kitap okumaya olan ilgilerini ve hitabet gücünü artırmak, Türkçe dil seviyesini görmesini sağlamak ve kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dili doğru kullanma şuurunu kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen projede öğrenciler hem okudu hem de zihinsel gelişim sağlayarak okudukları kitapları canlandırdılar.

Programa Sinop Valisi Hasan İpek, Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Jandarma Komutanı J. Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program sonunda projeye katılan öğrencilere başarılarından dolayı ödüller verildi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir