Düzce Belediyesinden Yüksekovalılar’a İftar

DÜZCE Belediyesi, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde 2 bin kişilik iftar verildi.

DÜZCE Belediyesi, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde 2 bin kişilik iftar verildi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, birlik olmaya, kardeş olmaya geldiklerini ve ilçeyi en kısa zamanda kalkındıracaklarını söyledi.

İlçenin İpek Yolu üzerindeki bir düğün salonunda verilen iftara, Hakkari Vali Yardımcısı Hasan Ongun, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan, Büyükçiftlik Belde Belediye Başkanı Rüştü Zeydan, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir, Ziraat Odası Başkanı Adnan Onay, Ak Parti ilçe Başkanı Müslüm Ortaay, Düzce Belediyesi Meclis üyeleri, Kurum amirleri ve çok sayıda kişi katıldı. İftar programının düzenlendiği düğün salonunda konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, şöyle dedi:

“Sizinle kardeş, birlik olmaya geldik. Biz bu bölgeleri terörle, kavgayla, ölümle televizyonlarda izliyorduk. Ne yazık ki bu güzel coğrafya’yı bu kadim medeniyeti güzel yönleriyle görmek şansına sahip olamıyorduk. Buraya geldik kocaklaşık tanıştık dost olduk. İnşallah başımızdaki bu sıkıntılı günlerde gelip geçer.”

Belediye Başkanı Keleş, Yüksekova’yı daha yaşanılır bir kente dönüştürmek istediklerini de belirterek, şöyle konuştu:

“Gerek Düzece Belediyesi, gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla, gerekse devletimizin, Ankara merkezi idaremizin imkanlarıyla en kısa zamanda bu kentin sıkıntılarını çözeceğiz. Bunun için geceli gündüzlü çalışacağız.”

Hakkari Vali Yardımcısı Hasan Ongan da Yüksekova’nın 2016 yılında zor günler geçirdiğini söyledi. Şimdi yeni bir sayfa açıldığını belirten Ongan, “Yüksekova inşallah terörle anıldığı günleri geri bırakır, Artık hizmet yatırımla vatandaşın ayağına götürülen güzel hizmetlerle anılacağı günlerin sayfasını açmış olduk. Biz artık Yüksekova’da daha düne kadar konuştuğumuz kötü günleri değil, artık hizmeti, yatırımları konuşuyoruz” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir